Przytulny ogród


poduchy i materace ogrodowe

Meble ogrodowe wyposażone w tekstylne materace i poduchy co jakiś czas wymagają ich konserwacji lub wymiany na nowe. Nie wszystkie wykonane są z tkanin przeznaczonych do użytku zewnętrznego, podczas którego tkanina narażona jest na promienie słoneczne, wodę i kurz. Często po kilku sezonach pojawiają się pleśń, odbarwienia i plamy, których nie można się pozbyć. To sygnał, że nadeszła pora na zmiany. W naszej pracowni bez problemu znajdziesz to, czego szukasz czyli nowe tkaniny outdoorowe, dedykowane do mebli ogrodowych oraz naszą pomoc w uszyciu nowych, poduch i materacy, także takich o niestandardowym kształcie.

aB

Polityka jakości


polityka-jakosci

Niniejsza Polityka Jakości określa w jaki sposób firma Room Factory Sp. z. o.o, zwana dalej „usługodawcą”, dba o wysoki poziom świadczonych usług z zakresu dekoracji okien i montażu, a tym samym o najwyższą klasę stosowanych przez nią tkanin i innych elementów wykorzystywanych podczas produkcji.

Istotą naszej firmy jest nieustanny wzrost jakości naszych usług i produktów, zapewniający realizację aktualnych i potencjalnych potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług, tkanin i materiałów montażowych poprzez:

-indywidualne podejście do każdego klienta

-wykwalifikowaną i dobrze wyposażoną ekipę montażową

-wykorzystywanie oraz oferowanie klientom tkanin najwyższej jakości oraz dokładne wykonanie i staranne wykończenie dekoracji okiennych

-produkty oraz asortyment oferowany przez naszą firmę przechodzi codziennie proces kontroli pod względem jakości wykonania i przechowywania

Zapewniamy profesjonalną obsługę klienta podczas aranżacji wnętrz, poprzez łączenie doświadczenia długoletnich pracowników z nowatorstwem, dynamizmem i kreatywnością młodych dekoratorów .

Cenimy sobie czas naszych klientów, dlatego wykazujemy się elastycznością podczas umawiania wszelkich terminów i spotkań.

Jakość i profesjonalizm w naszej firmie jest priorytetem, dotyczy to pracy na każdym stanowisku i obowiązuje całą załogę.

Realizujemy politykę jakości poprzez:

  1. Utrzymanie dotychczasowej, bardzo wysokiej, konkurencyjnej pozycji na rynku oferowanych produktów i świadczonych usług.
  2. Ciągłe doskonalenie kwalifikacji i wiedzy pracowników na temat produkcji, montażu oraz obsługi klienta.
  3. Zapewnianie profesjonalnego i sprawnego sprzętu oraz materiałów montażowych.
  4. Sprowadzanie jedynie tkanin z certyfikatem jakości oraz atestami w przypadku tkanin specjalnych.
  5. Ciągłe doskonalenie skuteczności systemu zarządzania jakością.
  6. Umacnianie załogi w przekonaniu, że czynny udział w tworzeniu polityki jakości, rzetelność i odpowiedzialność podczas jej realizacji, profituje w postaci zadowolenia klientów, uznania przełożonych, a co za tym idzie poczucia spełnienia dla pracownika.

Zobowiązujemy się do spełnienia wymagań normy PN-EN ISO 9001:2009 oraz ciągłego doskonalenia skuteczności systemu zarządzania jakością.

N&A

Tkaniny specjalne


tkaniny-specjalne

Tkaniny specjalne to tkaniny o szczególnych właściwościach. Są to m.in. materiały wodoodporne, odporne na promienie słoneczne, odporne na ścieranie (znacznie bardziej wytrzymałe od tkanin obiciowych) oraz tkaniny niepalne i trudnopalne. Firma Room Factory do każdej tkaniny specjalnej dołącza certyfikat potwierdzający wyjątkowe cechy danego materiału.

Jak sama nazwa wskazuje, tkaniny niepalne to tkaniny, które w kontakcie z ogniem i wysokimi temperaturami nie ulegną zapaleniu. Są wykonane ze specjalnych tworzyw, które pod wpływem temperatury nie palą się tylko topią. Są to tkaniny szklane, szklane aluminiowane, glinokrzemianowe, szklane teksturowane, szklane gumowane.

Tkaniny trudnopalne są to materiały specjalnie zaimpregnowane, często bawełniane z domieszką poliestru, dzięki czemu są znacznie odporniejsze na zniszczenia mechaniczne. Tego typu tworzywa posiadają specjalny splot pozwalający im przepuszczać powietrze. Ich impregnacja utrzymuje się nawet do 50 cykli pralniczych.

Tkaniny zasłonowe z grupy FR czyli Fire Resistance są tkaninami używanymi do dekoracji okien oraz aranżacji wnętrz przede wszystkim w miejscach, gdzie wymaga tego bezpieczeństwo, czyli w hotelach, restauracjach oraz instytucjach użytku publicznego. Niemniej jednak każdy z naszych klientów może wykorzystać te tkaniny do stworzenia swojego eleganckiego i oryginalnego, a zarazem bezpiecznego wnętrza.

Pielęgnacja dekoracji okien i innych elementów wykonanych z tkanin specjalnych jest prosta. Tego typu materiały można prać wodnie w zwykłych pralkach, jak również czyścić chemicznie. Prasuje się je parowo lub zwykłym żelazkiem.

W ofercie naszej firmy znajduje się usługa kompleksowego szycia dekoracji okiennych, w tym szycia zasłon i firan oraz rolet  z tkanin trudnopalnych i niepalnych. Oferujemy również sprzedaż tkanin hurt i detal na metry.

W celu uzyskania większej ilości informacji, zachęcamy do kontaktu z naszymi dekoratorami, skorzystania z naszego formularza kontaktowego lub do odwiedzenia naszego ShowRoom’u w Warszawie.

N&A

Tkaniny zaciemniające


 

takniny_zaciemniajace

Firma Room Factory Sp. Z.o.o. wychodząc naprzeciw największym potrzebom swoich klientów oraz spełniając nietypowe zamówienia cały czas rozwija swoje możliwości, czego przykładem jest rozszerzenie naszej oferty o tkaniny zaciemniające. Są to materiały wykorzystywane do nietypowych dekoracji okien, które służą całkowitemu bądź częściowemu zaciemnieniu pomieszczenia. Dają możliwość osłonięcia się od słońca i zachowania intymności, przy czym wyglądają niezwykle elegancko i gustownie.

Tkaniny zaciemniające możemy podzielić na tzw. blackout’y i dimout’y. Materiały typu blackout to tkaniny zaciemniające w całości, czyli nieprzepuszczające światła w 100%. Dimout’y są także tkaninami zaciemniającymi, ale ich nieprzepuszczalność światła utrzymuje się przeważnie na poziomie 85-90%. Obydwa wspomniane rodzaje tkanin to tkaniny poliestrowe lub bawełniane, od lewej strony podgumowane, dzięki czemu blokują przepływ promieni słonecznych. W zależności od gęstości naniesionej powłoki gumowanej, tkanina przepuszcza więcej światła lub mniej.

Tego typu dekoracje okienne znajdują zastosowanie najczęściej w hotelach oraz siedzibach instytucji użytku publicznego, w których wymagane jest pełne zaciemnienie sal konferencyjnych, seminaryjnych i sal, gdzie korzysta się z projektorów. W hotelach zaciemniająca dekoracja dodatkowo ułatwia aklimatyzację gościom przywykłym do innej strefy czasowej.

W Waszych domach taki rodzaj dekoracji również może okazać się zbawienny. Ile razy w lato nie mogliście oglądać spokojnie telewizji, ponieważ słońce wpadające przez okno odbijało się na ekranie? Co więcej, zasłony zaciemniające mają również właściwości termoizolacyjne. Pomieszczenie osłonięte takim rodzajem dekoracji nagrzewa się wolniej latem, a zimą powoli wychładza.

Nasza firma oprócz sprzedaży tkanin dekoracyjnych na metry oferuje również usługę szycia dekoracji okiennych, w tym szycia zasłon i firan z materiałów zaciemniających. Zlecenia wykonujemy w naszej pracowni w Warszawie. W przypadku zasłon zaciemniających jest niezwykle ważne, by były one idealnie dostosowane do wymiarów okna. Jeżeli chcecie uzyskać efekt pełnego zaciemnienia, karnisz musi być również odpowiednio zamocowany. Nie można pozostawić żadnych szczelin, którymi światło mogłoby wlecieć do pokoju, ponieważ popsuje to cały efekt. Nasza firma zajmuje się również profesjonalnym montażem rolet oraz zasłon i firan wraz z karniszami. W ofercie naszego sklepu internetowego oprócz sprzedaży tkanin hurt oraz detal znajdziecie szeroki wybór karniszy wraz z akcesoriami, rolety zaciemniające oraz wiele innych artykułów dekoracyjnych. Zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty prania zasłon, firan i rolet, w którą wliczona jest usługa zdjęcia dekoracji i zawieszenia jej z powrotem po praniu. Tkaniny zaciemniające to ciężkie materiały, więc zaleca się ich pranie w profesjonalnych pralniach. Blackout’y i dimout’y powinno się prać chemicznie w maksymalnej temperaturze 30 stopni C, a prasować w niskich temperaturach.

Jeżeli macie jakiekolwiek dodatkowe pytania, zapraszamy do działu Kontakt. Nasi dekoratorzy i architekci zawsze z chęcią udzielają profesjonalnych porad. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego ShowRoom’u w Warszawie, gdzie można obejrzeć przykłady oferowanych przez nas dekoracji i tkanin.

N.

Upalna pora na rolety


21

W upalne lato marzymy o chłodnym pomieszczeniu, które zapewni nam wytchnienie po gorącym dniu.

Jednym ze sposobów by nie dopuścić do zbytniego nagrzania pokoju jest zasłanianie okien –  w tym przypadku idealnie sprawdzą się rolety, które za względu na szeroki wachlarz stosowanych tkanin
i różne sposoby mocowania są wygodne i niezastąpione.
Rolety pozwalają także na dowolne „uchylanie” i co za tym idzie sterowanie dostępem światła do pokoju.

Ciekawym, stosowanym przez Room Factory Design, rozwiązaniem są rolety rzymskie, szyte na podszewce ze specjalnej tkaniny odbijającej światło i przeciwdziałającej nagrzewaniu.
Szyte w taki sposób rolety są równie skuteczne jak markizy zewnętrzne, jednak w większym stopniu zapewniają komfort przebywania w pomieszczeniu, nie mówiąc już o oszczędności wynikającej z porównania kosztów.

aB

100% zadowolenia


Potrzebujesz firmy, która kompleksowo, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą zajmie się dekoracjami w Twoim domu, czy firmie?

Room Factory Sp. z o.o. spełni Twoje wymagania w 100%.

Nasi projektanci wnętrz zaproponują dekoracje i tkaniny, które najlepiej będą pasowały i spełniały Twoje wymagania.

Nasza pracownia szycia dekoracji uszyje je nowocześnie i starannie.

Nasi montażyści przygotują karnisze i mechanizmy, zamocują je
i sprawdzą prawidłowość działania.

Otrzymasz od nas gwarancję i serwis.

Twoje zadowolenie jest dla nas najlepszym świadectwem, że nasza praca została dobrze wykonana.

Nie szukaj kilku wykonawców, skoro wszystko znajdziesz u nas.

aB

 

Nowy początek


W nowej odsłonie.

Przygotowaliśmy nową stronę firmową, by móc lepiej zaprezentować nasze możliwości i zaprosić do współpracy studia dekoracji wnętrz i architektów.

Z przyjemnością uszyjemy nie tylko pojedyncze dekoracje takie jak zasłony, firany, czy rolety, ale bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu,  jesteśmy gotowi do realizacji kompleksowych projektów dla hoteli, restauracji, czy innych ośrodków użyteczności publicznej.

Szyjemy z tkanin o wysokiej jakości, które zapewniają trwałość
i jakość dekoracji, w naszej ofercie znajdują się także tkaniny trudnopalne z atestem na przykład Trevira CS.

Wiemy, że uszycie dekoracji, to nie wszystko, dlatego w naszej ofercie znajduje się usługa prania i konserwacji. Nasza ekipa zdejmie, upierze, naprawi, uprasuje i powiesi dekoracje, tak by proces ten był jak najmniej uciążliwy dla Klienta.

aB