Tkaniny specjalne


tkaniny-specjalne

Tkaniny specjalne to tkaniny o szczególnych właściwościach. Są to m.in. materiały wodoodporne, odporne na promienie słoneczne, odporne na ścieranie (znacznie bardziej wytrzymałe od tkanin obiciowych) oraz tkaniny niepalne i trudnopalne. Firma Room Factory do każdej tkaniny specjalnej dołącza certyfikat potwierdzający wyjątkowe cechy danego materiału.

Jak sama nazwa wskazuje, tkaniny niepalne to tkaniny, które w kontakcie z ogniem i wysokimi temperaturami nie ulegną zapaleniu. Są wykonane ze specjalnych tworzyw, które pod wpływem temperatury nie palą się tylko topią. Są to tkaniny szklane, szklane aluminiowane, glinokrzemianowe, szklane teksturowane, szklane gumowane.

Tkaniny trudnopalne są to materiały specjalnie zaimpregnowane, często bawełniane z domieszką poliestru, dzięki czemu są znacznie odporniejsze na zniszczenia mechaniczne. Tego typu tworzywa posiadają specjalny splot pozwalający im przepuszczać powietrze. Ich impregnacja utrzymuje się nawet do 50 cykli pralniczych.

Tkaniny zasłonowe z grupy FR czyli Fire Resistance są tkaninami używanymi do dekoracji okien oraz aranżacji wnętrz przede wszystkim w miejscach, gdzie wymaga tego bezpieczeństwo, czyli w hotelach, restauracjach oraz instytucjach użytku publicznego. Niemniej jednak każdy z naszych klientów może wykorzystać te tkaniny do stworzenia swojego eleganckiego i oryginalnego, a zarazem bezpiecznego wnętrza.

Pielęgnacja dekoracji okien i innych elementów wykonanych z tkanin specjalnych jest prosta. Tego typu materiały można prać wodnie w zwykłych pralkach, jak również czyścić chemicznie. Prasuje się je parowo lub zwykłym żelazkiem.

W ofercie naszej firmy znajduje się usługa kompleksowego szycia dekoracji okiennych, w tym szycia zasłon i firan oraz rolet  z tkanin trudnopalnych i niepalnych. Oferujemy również sprzedaż tkanin hurt i detal na metry.

W celu uzyskania większej ilości informacji, zachęcamy do kontaktu z naszymi dekoratorami, skorzystania z naszego formularza kontaktowego lub do odwiedzenia naszego ShowRoom’u w Warszawie.

N&A