Mechanizmy roletowe


rolety-zaluzje

Mechanizmy do rolet rzymskich, weneckich, londyńskich, austriackich.

Najpopularniejsze rolety to rolety na wałku – w kasecie lub bez. Montowane są w tradycyjny sposób, czyli przykręcane/przyklejane do ramy okiennej lub przykręcane do ściany. Nowoczesne metody umożliwiają zawieszanie ich w sposób całkowicie bezinwazyjny i niepozostawiający żadnych uszkodzeń. Klient, kierując się przeznaczeniem rolety, może wybrać tkaninę przepuszczającą światło, półtransparentną lub całkowicie zaciemniająca. Roleta przepuszczająca światło pozostawia w ciągu dnia pokój oświetlony, jednak niweluje ostre działanie promieni słonecznych. Tkanina półtransparentna powoduje, że światło jest jeszcze mocniej rozproszone, jednak nadal widoczne. Tkanina całkowicie zaciemniająca (blackout) natomiast, nie przepuszcza światła w ogóle, czyli w pomieszczeniu nawet w ciągu dnia jest ciemno jakby nie było w nim okien.

Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem jest fotoroleta, czyli roleta ze zdjęciem lub dedykowanym obrazkiem. Wykorzystać możemy zarówno fotografie z niezliczonych zasobów internetu, jak i te z własnej kolekcji. Fotoroleta gwarantuje, że nasze wnętrze będzie miało wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.

Rolety dzień – noc, znane również pod nazwą duolight, to kolejny bardzo praktyczny i elegancki system osłon okiennych. Pozwalają w prosty i wygodny sposób regulować rozproszenie światła we wnętrzu – od pełnego naświetlenia aż po zupełne zaciemnienie, bez konieczności całkowitego podnoszenia lub opuszczania osłony. To innowacyjne rozwiązanie jest możliwe dzięki systemowi, w którym wykorzystano układ naprzemienny tkaniny transparentnej i zaciemniającej.

W sprzedaży mamy także rolety do okien dachowych. Są to specjalne rolety przystosowane do pracy w pozycji skośnej. Posiadają prowadnice uniemożliwiające opadanie tkaniny pod wpływem siły grawitacji.

Kolejnym rodzajem rolet są rolety rzymskie. Do ich szycia wykorzystuje się miękkie materiały, co sprawia, że stanowią piękną dekorację okienną. Wszyte w nie poprzecznie fiszbiny po podciągnięciu umożliwiają składanie się w równą harmonijkę. Nieskończona liczba wzorów i pomysłów na rolety rzymskie powoduje, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem.

Inną wersją rolety materiałowej jest roleta wenecka. Ten typ nie posiada wszytych fiszbin, dlatego przy podciąganiu układa się w fantazyjne bufki. Roleta wenecka jest bardzo wdzięczną dekoracją okienną. Uszyta z lekkiego przejrzystego materiału z powodzeniem może zastąpić firanę.

Trzecim rodzajem rolety materiałowej jest roleta austriacka – bogatsza wersja rolety weneckiej, wzbogacona o lekkie marszczenia wzdłuż górnej i bocznych krawędzi. Wykonana z grubszej ozdobnej tkaniny może przybrać niemal teatralny wygląd. Po całkowitym opuszczeniu bardziej przypomina zasłonę niż roletę.

Wszystkie typy rolet materiałowych zazwyczaj montowane są do ściany bądź sufitu, przesłaniając całą wnękę okienną. Rzadziej mocuje się je do ramy okiennej na uchwytach bezinwazyjnych z rzepami.

W swojej ofercie posiadamy również różnego rodzaju żaluzje. Współczesny wybór kolorów, wzorów i materiałów sprawia, że żaluzje przestały kojarzyć się z mało estetyczną i niekoniecznie dobraną do wnętrz osłoną okien.

Podstawową grupą żaluzji są tradycyjne żaluzje aluminiowe o lamelach pełnych lub perforowanych, matowych lub lakierowanych – odpornych na zadrapania i uszkodzenia. Posiadamy lamele o trzech standardowych szerokościach: 16 mm, 25 mm i 50 mm. Cechą charakterystyczną żaluzji aluminiowych jest dobra izolacja termiczna. Latem odbijają promienie słoneczne, zimą dłużej utrzymują w pomieszczeniu ciepło.

Kolejna grupa to żaluzje drewniane i bambusowe. Te pierwsze wykonane są z naturalnego drewna lipy egzotycznej, drugie natomiast ze sprasowanych pędów bambusa. Oferujemy aż 10 kolorów lameli o szerokości 25 mm lub 50 mm. Ponadto dzięki dużemu wyborowi kolorów drabinek taśmowych możemy w ciekawy sposób nawiązać do znajdujących się w pomieszczeniu dodatków. Należy podkreślić, że żaluzje wykonane z naturalnych surowców (drewno, bambus) są bardziej podatne na odkształcenia spowodowane nadmiarem wilgoci.

Zarówno żaluzje aluminiowe, jak i drewniane i bambusowe sterowane są za pomocą pokrętła i sznurka. Można mocować je do ściany lub sufitu, do wnęki szybowej lub w bezinwazyjny sposób do ramy okiennej.

Osobna kategoria to plisy, które są pośrednim rozwiązaniem między żaluzjami a roletami. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji jednak, podciągnięte plisy zajmują bardzo małą przestrzeń. Nowoczesne metody pozwalają na pracę tkaniny niemal w dowolnym położeniu względem pionu, np. w oknach dachowych, trójkątnych, okrągłych czy świetlikach. Plisy posiadają warstwę antystatyczną zapobiegającą osiadaniu kurzu, co może okazać się szczególnie zbawienne dla alergików. Sterowanie żaluzjami plisowanymi może odbywać się na kilka sposobów. Podstawowe to sterowanie za pomocą uchwytu na górnej lub/i dolnej listwie bądź za pomocą sznurka. Materiał wykorzystywany do produkcji plis może być zaciemniający, transparentny lub przepuszczający światło.

Ostatnią grupą żaluzji są verticale charakteryzujące się układem pionowym. Ich płynna regulacja ułożenia pasów pozwala na dostosowanie przepływu odpowiedniej ilości światła do wnętrza. Pionowe żaluzje doskonale sprawdzają się przy oknach wysokich, gdzie z powodzeniem mogą zastąpić firany i zasłony. Tkaniny wykorzystywane do ich produkcji posiadają atesty higieny i przeciwpożarowe.

Zajmujemy się również montażem rolet oraz naprawą żaluzji i innych dekoracji okiennych. Odpowiadamy natychmiast na każde zgłoszenie i w przeciągu 2 dni roboczych naprawiamy usterki na terenie Warszawy i okolic. Dokonujemy także serwisów dekoracji powieszonych przez innych wykonawców. W naszej ofercie znajduje cię również usługa prania zasłon, firan i rolet.

N&A